Przeszklony narożnik okna

Jeśli mamy ładną działkę i chcemy doceniać jej uroki nawet będąc w domu, potrzebujemy dużych okien. Zwykle preferujemy w takiej sytuacji jak najmniejszą liczbę podziałów okna.

Najnowszy trend w konstrukcji okien, to umieszczanie w narożniku budynku okna bez słupka narożnego. To rozwiązanie przeniesione z biurowców zachwyca lekkością konstrukcji i tworzy bardzo nowoczesny efekt.

W tym rozwiązaniu oba energooszczędne pakiety szybowe (najczęściej trzyszybowe) połączone są w narożniku specjalną masą klejącą i izolującą jednocześnie. Szyby w obszarze klejenia są, od wewnątrz, pokryte specjalna czarną warstwą, co ukrywa obszar ramki wewnętrznej i sprawia, że narożnik jest bardzo estetyczny. Ta warstwa zwiększa też lustrzany efekt szyby w tym obszarze i powoduje, że patrząc na okno od wewnątrz praktycznie nie widzimy łączenia. Z zewnątrz widoczny jest tylko ciemny, wąski pasek. Z większej odległości z racji braku jakichkolwiek wystających elementów poza powierzchnie szyby, łączenie jest bardzo mało widoczne.

Warto również zaznaczyć że okno jako całość zachowuje bardzo dobre parametry izolacyjne. To z reguły rama jest najmniej ciepłym elementem okna, a w tym przypadku, w narożniku jej po prostu nie ma. Ciepło zachęca do zaplanowania wewnątrz domu miejsca wypoczynku właśnie w pobliżu takiego narożnika.